Jaké máte zkušenosti s tímto problémem

diskuze k užívání modrých výsrtražných světel, majáků na soukromých vozidlech, členů Sborů dobrovolných hadičů, kteří jsou zařazeny ve výjezdových jedntokách, při přesunu na stanici v případě vyhlášení poplachu.
Pravidla fóra
Registrací souhlasíte s následujícím ustanovením
Zavazujete se nepřispívat na fórum pohoršujícím, hanlivým, nevhodným, vulgárním nebo jiným materiálem, který by mohl porušovat platné zákony České republiky, Slovenska a celé Evropské Unie nebo platné mezinárodní právo. Taková činnost může vést k okamžitému a trvalému vykázání z fóra a/nebo upozornění vašeho poskytovatele internetových služeb (ISP) na vaši činnost, pokud bude uznáno za nutné. IP adresy všech příspěvků jsou ukládány pro případné uplatnění těchto opatření. Souhlasíte s tím, že administrátor nebo moderátoři mají právo odstranit, upravit, přesunout nebo uzamknout jakékoliv téma nebo příspěvek, pokud to budou považovat za nutné. Jako uživatel souhlasíte se všemi údaji uloženými v databázi. Registrací souhlasíte, že vám na uvedený e-mail mohou být zasílány zprávy související s běžnými funkcemi fóra (upozornění na nové příspěvky/zprávy, sledování témat); e-mail však nikdy nebude použit k zasílání reklamních zpráv. Hasici-cr.cz je komunitní server, veškeré osobní údaje jsou zpracovávány pouze za účelem registrace a jejich poskytnutí je dobrovolné. Přestože server hasici-cr.cz ani phpBB neposkytne tyto informace třetí straně nebo cizím osobám, nepřebírá Sdružení hasičů Česká republika ani phpBB zodpovědnost za jakýkoliv pokus o vniknutí do systému, který by mohl vést ke kompromitaci těchto dat.

Jaké máte zkušenosti s tímto problémem

Příspěvekod Firemann72 » 23 říj 2012, 09:31

Hasiči Česká Republika Je stále vidět, že by tuto problematiku chtěl někdo řešit, ale stále se jenom kolem toho mluví a chodí se kolem horké kaše. Někteří panáci na MV nejsou naklonění žádné variantě, aby Dobrovolný hasiči, když jedou na výjezd měli nějakou výsadu a mohli by tak porušovat některé ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích. Kdyby se do toho problému někomu chtělo, tak už by byla novela zákona dávno upravena. Lze pevně určit, tak jako je to u VRZu, za jakých podmínek lze užít, jaká je sankce za zneužití apod. Dobrovolní hasiči by mohli získat zase nějakou výsadu, která by mohla být trnem v oku, těm kteří to využívat nemohou. A pokud bychom chtěli užívat nějaké označení ať už pasivní či svítící, či blikající, muselo by to být homologováno a schváleno. Dejte podněty, návrhy a podklady a pošleme prostřednictvím našich zastupujících poslanců návrh na novelu zákona zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích. Tak uvidíme, jak se za Dobrovolný hasiče umí prát poslanci, kteří si na kandidátkách dali do poznámky "hasič".
HASIČI ČESKÁ REPUBLIKA o.s.
Kancelář sdružení
U Divadla 144, 356 01 Sokolov
Firemann72
 
Příspěvky: 18
Registrován: 10 pro 2010, 17:25
Bydliště: Háje 512, 357 31 Horní Slavkov

Re: Jaké máte zkušenosti s tímto problémem

Příspěvekod Firemann72 » 23 říj 2012, 09:33

tady je podrobná odpověď portálu Požáry.cz,

http://www.pozary.cz/clanek/59508-dobro ... ech-nelze/
HASIČI ČESKÁ REPUBLIKA o.s.
Kancelář sdružení
U Divadla 144, 356 01 Sokolov
Firemann72
 
Příspěvky: 18
Registrován: 10 pro 2010, 17:25
Bydliště: Háje 512, 357 31 Horní Slavkov

Re: Jaké máte zkušenosti s tímto problémem

Příspěvekod devilry666 » 01 lis 2012, 21:56

Z vlastní zkušenosti můžu říct, že by to nedělalo dobrotu!Je plno lidí, kteří by to nezneužili ale je i hromada lidí, kteří by to zneužívali stále! Ve sboru máme dost takových "hrdinů", kteří neustále chodí třeba po obchodech a dávají najevo, že jsou hasiči a to ani nemusí mít nic na žíle! Proč by mělo být VRZ na soukromém vozidle? Dobře, když pojede na výjezd, tak klidně ať si jede rychle ale bezpečně a když ho chytí PČR za rychlost, tak by ho stejně nechala. Ale když způsobí nehodu, ať si nese následky. Jo a jak to odlišit od ostatních vozidel v provozu? Jednou pojede červená Felicie s majákem a podruhé pojede třeba Focus. Neskutečnej chaos!!
Navíc, dovedete si představit, když nějaký 20letý klouček dostane na svoje auto VRZ? Jeden příklad za všechny. Jeden člen SDH (jeho přítelkyně je těhotná) se ptal velitele, až bude jeho přítelkyně rodit, jestli si může vzít DA a použít VRZ při cestě do nemocnice? Je to magor a velitel to naštěstí zakázal ale ta představa, že zrovna on by měl na autě VRZ..... šílený! To ho použije až pojede z kina domů a chytne ho velká stra??? Říkám NE VRZ na soukromá vozidla!!!!
devilry666
 
Příspěvky: 1
Registrován: 28 říj 2012, 10:43

Re: Jake mate zkusenosti s timto problemem

Příspěvekod tothscato » 20 led 2013, 00:02

Bravo , to geniální nápad , je nezbytné právě na cestě
tothscato
 
Příspěvky: 1
Registrován: 09 led 2013, 11:22
Bydliště: Russia


Zpět na Dobrovolní hasiči a užívání modrých majáků a VRZ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron