Stránka 1 z 1

Jaké máte zkušenosti s tímto problémem

PříspěvekNapsal: 23 říj 2012, 09:31
od Firemann72
Hasiči Česká Republika Je stále vidět, že by tuto problematiku chtěl někdo řešit, ale stále se jenom kolem toho mluví a chodí se kolem horké kaše. Někteří panáci na MV nejsou naklonění žádné variantě, aby Dobrovolný hasiči, když jedou na výjezd měli nějakou výsadu a mohli by tak porušovat některé ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích. Kdyby se do toho problému někomu chtělo, tak už by byla novela zákona dávno upravena. Lze pevně určit, tak jako je to u VRZu, za jakých podmínek lze užít, jaká je sankce za zneužití apod. Dobrovolní hasiči by mohli získat zase nějakou výsadu, která by mohla být trnem v oku, těm kteří to využívat nemohou. A pokud bychom chtěli užívat nějaké označení ať už pasivní či svítící, či blikající, muselo by to být homologováno a schváleno. Dejte podněty, návrhy a podklady a pošleme prostřednictvím našich zastupujících poslanců návrh na novelu zákona zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích. Tak uvidíme, jak se za Dobrovolný hasiče umí prát poslanci, kteří si na kandidátkách dali do poznámky "hasič".

Re: Jaké máte zkušenosti s tímto problémem

PříspěvekNapsal: 23 říj 2012, 09:33
od Firemann72
tady je podrobná odpověď portálu Požáry.cz,

http://www.pozary.cz/clanek/59508-dobro ... ech-nelze/

Re: Jaké máte zkušenosti s tímto problémem

PříspěvekNapsal: 01 lis 2012, 21:56
od devilry666
Z vlastní zkušenosti můžu říct, že by to nedělalo dobrotu!Je plno lidí, kteří by to nezneužili ale je i hromada lidí, kteří by to zneužívali stále! Ve sboru máme dost takových "hrdinů", kteří neustále chodí třeba po obchodech a dávají najevo, že jsou hasiči a to ani nemusí mít nic na žíle! Proč by mělo být VRZ na soukromém vozidle? Dobře, když pojede na výjezd, tak klidně ať si jede rychle ale bezpečně a když ho chytí PČR za rychlost, tak by ho stejně nechala. Ale když způsobí nehodu, ať si nese následky. Jo a jak to odlišit od ostatních vozidel v provozu? Jednou pojede červená Felicie s majákem a podruhé pojede třeba Focus. Neskutečnej chaos!!
Navíc, dovedete si představit, když nějaký 20letý klouček dostane na svoje auto VRZ? Jeden příklad za všechny. Jeden člen SDH (jeho přítelkyně je těhotná) se ptal velitele, až bude jeho přítelkyně rodit, jestli si může vzít DA a použít VRZ při cestě do nemocnice? Je to magor a velitel to naštěstí zakázal ale ta představa, že zrovna on by měl na autě VRZ..... šílený! To ho použije až pojede z kina domů a chytne ho velká stra??? Říkám NE VRZ na soukromá vozidla!!!!

Re: Jake mate zkusenosti s timto problemem

PříspěvekNapsal: 20 led 2013, 00:02
od tothscato
Bravo , to geniální nápad , je nezbytné právě na cestě