Název SDH

Název SDH

Příspěvekod Firemann72 » 02 led 2011, 18:14

Vážení kolegové hasiči, kamarádi.
Rád bych se v této diskuzi věnoval jednomu prostému názvu SBOR DOBROVOLNÝCH HASIČŮ
Podle mého názoru se jedná o obecně používaný název. Jak je ale vidět jsou zde i názory, že tento název je "majetkem" Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezka. Jak nám bylo sděleno některými vysokými představiteli SHČMS, tak tento název smí užívat pouze oni. a nikdo jiný. Setkali jsme se i s výhrůžnými zprávami o tom, že pokud naše občanské sdružení HASIČI ČESKÁ REPUBLIKA bude užívat tento název v některých organizačních složkách bude na nás podáno trestní oznámení za neoprávněné užívání tohoto názvu. Zajímalo by mě jak to chtějí řešit s dobrovolnými hasiči, kteří nejsou registrováni v žádném sdružení hasičů a přesto používají tento obecný název Sbor dobrovolných hasičů, respektive Jednotka Sboru dobrovolných hasičů.
Připadá mi to jako, za totalitního režimu, když skupuina vyvolených používá skupinu lidí jako své rukojné, proto, aby se udrželi na "trhu" a mají právo jim velit, rozhodovat a nařizovat. Pokud mě paměť slouží, tak každé občanské sdružení sdružuje členy na základě jejich dobrovolné vůle. Dochází zde ale k tomu, že je ze strany představitelů SHČMS doslova k vyhrožování a k zastašování, když chtějí vystoupit z SHČMS. Chápu, že pokud zde vznikne nová organizace, která sdružuje dobrovolné hasiče, tak může SHČMS přijí o potencionální členské příspěvky z členů a celková členská základna se potom stává vzorcem pro rozdělení dotací a snížení příjmů. Je to to samé, jao kdyby někomu zakazovali pořádat hasičské soutěže a požární sport když nebudou pod hlavičnou SHČMS. Věřte, že takové tlaky tu jsou.
Naše občanské sdružení vzniklo na základě svobodné vůle členů, kteří jsou buďto novými členy a nebo pochází z členů, kteří nejsou spokojeni s současnou politikou SHČMS. A to, že v SHČMS je politika, ačkoliv pan Richter hlásá, že je to apolitická organizace, se může přesvědčit každý sám.
Nechceme být oraganizací, která "přetahuje" členy z jednoho sdružení do druhého, ale chceme být oraganizací, která spolupůsobí na úseku požární ochrany a je nedílnou součástí JSDH, a IZS. Předpokládáme, že do tohoto fora budou nastrčeni i "tajní " agenti. Každopádně ctíme svobodu projevu v rámcích zákonů
HASIČI ČESKÁ REPUBLIKA o.s.
Kancelář sdružení
U Divadla 144, 356 01 Sokolov
Firemann72
 
Příspěvky: 18
Registrován: 10 pro 2010, 17:25
Bydliště: Háje 512, 357 31 Horní Slavkov

Zpět na HASIČI ČESKÁ REPUBLIKA - Krajské územní odbory

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron